48

49

51

Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia parafialne

W tym tygodniu modlimy się w intencji sióstr i braci zakonnych z okazji przypadającego w tym tygodniu Światowego Dnia Życia Konsekrowanego.

 

 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie, godzinę przed wieczorną Mszą św.

 2. Koronka do Bożego Miłosierdzia jest odmawiana w kościele Bożego Miłosierdzia w piątki, soboty i niedziele o godz. 15.00.

 3. Okazja do przyjęcia sakramentu pokuty – przed każdą Mszą św.

 4. Parafialną Radę Duszpasterską zapraszam na spotkanie na plebanię w poniedziałek po wieczornej Mszy św.

 5. Próba chóru – w środę po wieczornej Mszy św.

 6. Spotkanie Kręgu Biblijnego – w czwartek o godz. 19.00

 7. Spotkanie Oazy – w sobotę o godz. 19.15

 8. Spotkanie Oazy Dzieci Bożych – w sobotę o godz. 9.00

 9. Spotkanie ministrantów – w sobotę o godz. 10.00

 10. Spotkanie Dzieci Maryi – w sobotę o godz. 11.00

 11. Msza św. szkolna – w piątek o godz. 16.30

 12. Dzisiaj o godz. 15.00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu chóru z Głuchołaz. Po koncercie będzie można złożyć dobrowolną ofiarę przeznaczoną na działalność ww. chóru.

 13. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii zespół „Zbrucz” z Tarnopola. Pieśni w ich wykonaniu będziemy mogli usłyszeć na każdej Mszy św.

 14. W czwartek 2 lutego obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego tradycyjnie określane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Podczas Mszy św. będziemy błogosławili świece. Jest to również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Na ten dzień przewidziana jest zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe.

 15. W tym tygodniu obchodzić będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek od godz. 17.00 – Godzina Święta z okazją do przyjęcia sakramentu pokuty. W sobotę od godz. 8.30 – odwiedziny chorych. Chorych prosimy zapisywać w zakrystii.

 16. W sposób szczególny przed pierwszym piątkiem miesiąca do sakramentu pokuty zachęcamy dzieci i młodzież naszej parafii.

 17. W piątek 3 lutego obchodzić będziemy wspomnienie św. Błażeja, patrona chroniącego od chorób gardła. W tym dniu przewidziane jest błogosławieństwo ku jego czci.

 18. W niedzielę 5 lutego podczas Mszy św. będziemy błogosławić chleb i wodę ku czci św. Agaty.

 19. Wszystkich chętnych mężczyzn zapraszamy do pomocy przy demontażu choinek (w czwartek 2 lutego po wieczornej Mszy św.) oraz stajenki betlejemskiej (w sobotę 4 lutego o godz. 9.00)

 20. 11 lutego planujemy Parafialną Zabawę Karnawałową w sali gimnastycznej PSP nr 1 przy ul. Kwiatowej. Taneczne tony zapewni nam zespół „Metro”. Zapewniamy ciepły posiłek w trakcie imprezy i zimne napoje. Zapisy w kancelarii parafialnej (ze względów organizacyjnych – do końca stycznia). Koszt to 170 zł od pary.

 21. Po zakończonych Mszach Świętych niedzielnych (oraz w tygodniu na plebanii) jest do nabycia „Siewca”, „Gość Niedzielny”, „Droga do nieba”

 22. Za wszystkie ofiary, kwiaty, prace na rzecz parafii, składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 23. Numer konta parafialnego: 43 8884 0004 2001 0000 0505 0001

 24. Polecajmy dobremu Bogu sprawę pokoju na świecie, w Ukrainie, w naszej Ojczyźnie i naszych sercach.

 

W minionym tygodniu odszedł do Pana:

 • Waldemar Wiecha, lat 70, zam. ul. Sądowa Wieczny odpoczynek...

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Œw. Miko3aja w Krapkowicach, siedziba: Krapkowice, Koœcielna 8.