19

21

53

Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia z niedzieli 23 czerwca 2019 roku

     

W tym tygodniu modlimy się o bezpieczne wakacje i czas urlopów.

 

 • Koronka do Bożego Miłosierdzia w kościele Bożego Miłosierdzia odmawiana jest  w piątki, soboty i niedziele o godz. 1500
 • W czerwcu po wieczornych Mszach św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmawiamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W ramach Oktawy Bożego Ciała, do czwartku włącznie, po Mszach św. wieczornych odbywać się będą procesje eucharystyczne wokół kościoła.
 • W niedzielę gościmy w naszej parafii neoprezbitera Rafała Kurka. Przez cały dzień głosi on słowo Boże a po Mszach św. udziela błogosławieństwa prymicyjnego.
 • Zapraszamy młodzież (od 6 klasy podstawówki) do zapisów na oazowe rekolekcje letnie w Ochotnicy Dolnej w dniach 15-31 lipca 2019r. Koszt to 750 zł. Szczegółowe informacje u ks. Łukasza.
 • Dzisiaj po Mszach św. o 900, 1030 i 1200 młodzież oazowa organizuje „strefę spotkania” przy kawie i ciastku. Zapraszamy do wspólnego spędzenia czasu. Osoby chętne przy tej okazji będą mogły złożyć dowolną ofiarę na rekolekcje wakacyjne dla młodzieży.
 • W sobotę i niedzielę 29 i 30 czerwca na Górze św. Anny odbędzie się doroczna Pielgrzymka Mężczyzn. Obchody rozpoczną się w sobotę wieczorem o godz. 18.30. W uroczystej Mszy św. w niedzielę o godz. 10.00 uczestniczyć będą biskupi opolscy i gliwiccy oraz tegoroczni neoprezbiterzy.
 • W piątek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 800 zapraszamy na Mszę św. w intencji chorych i cierpiących z naszej parafii. W czasie Eucharystii będzie możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. Po Mszy św. – zapraszamy wszystkich na poczęstunek i rozmowy przy kawie.
 • Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Opolu zaprasza studentów i uczniów szkół średnich na Ławkę Festiwal, która odbędzie się w dniach 3-7 lipca w Opolu-Winowie. W programie festiwalu: koncerty, warsztaty, konferencje, spotkania z gośćmi. Nie zabraknie wspólnej modlitwy, spotkań przy dobrej lemoniadzie oraz wakacyjnej atmosfery. Szczegółowe informacje oraz zapisy na stronie botafe.pl.
 • Ojcowie Franciszkanie z Góry Świętej Anny po raz kolejny organizują ogólnopolskie Święto Młodzieży. W tym roku hasłem spotkania będą słowa: «Jest radość!». Termin spotkania: od 15 do 20 lipca. Organizatorzy przewidują obecność wielu gości i liczne koncerty. Szczegóły i zapisy na stronie: swietomlodziezy.com
 • Przed kościołem do nabycia: gazetka parafialna „Siewca” i pozostałe gazetki. W zakrystii do nabycia modlitewnik „Droga do nieba”.
 • Za wszystkie ofiary, wykonane prace przy kościele, kwiaty składamy serdeczne „Bóg zapłać”. W sposób szczególny dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia obchodów Bożego Ciała: osobom zaangażowanym w budowanie ołtarzy, służbie liturgicznej, orkiestrze, wszystkim uczestnikom procesji - Bóg zapłać za wspólną modlitwę.
 • W nawiązaniu do wezwania księży biskupów w niedzielę 23 czerwca we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, po każdej Mszy Świętej, należy odśpiewać suplikacje „Święty Boże, Święty Mocny..." jako akt publicznego przebłagania za popełnione w ostatnim czasie w Polsce profanacje wizerunków i świętych symboli.

 

W minionym tygodniu odszedł do Pana:

- Michael Kowolik, lat 29, zam. w Münster    Wiecczny odpoczynek…

 

Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć:

- Paweł Najgebauer, lat 26, zam. ul. Opolska i Agnieszka Lis, lat 27,

zam. w Goli Górowskiej    zapowiedź 2

- Marek Bieliński, lat 28, zam. Os. 1000-lecia i Żaneta Chudala, lat 25,

 zam. Os. 1000-lecia zapowiedź 2

- Patryk Półtorak, lat 34, zam. ul. Opolska i Sara Nowak, lat 25,

zam. w Wojciechowie  zapowiedź 1

- Adam Gutowski, lat 37, zam. ul. Pocztowa i Dorota Cywka, lat 43,

 zam. w Kędzierzynie-Koźlu     zapowiedź 1

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Œw. Miko3aja w Krapkowicach, siedziba: Krapkowice, Koœcielna 8.