48

49

51

Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia parafialne

W rozpoczynającym się tygodniu chcemy modlić się o pokój na świecie, zakończenie wojny w Ukrainie, o pokój w naszych sercach.

 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie, godzinę przed wieczorną Mszą św.

 2. Koronka do Bożego Miłosierdzia jest odmawiana w kościele Bożego Miłosierdzia w piątki, soboty i niedziele o godz. 15.00.

 3. W czwartek – Uroczystość Bożego Ciała. O godz. 700 odprawiona zostanie Msza św., po której rozpocznie się procesja do czterech ołtarzy. Zachęcamy wszystkich parafian do licznego udziału, zwłaszcza dzieci do sypania kwiatów. Dzieci komunijne prosimy, by przyszły w stroju liturgicznym. Prosimy o udekorowanie trasy procesji (ulice: Kościelna, Rynek, Sądowa) oraz o pomoc w budowaniu ołtarzy i kwiaty. Prosimy również, aby nie parkować samochodów na trasie procesji. W czasie procesji korzystać będziemy z tekstów znajdujących się w nowych „Drogach do Nieba”. Kolejne Msze św. w tym dniu będą o godz. 9.15 (w kościele Bożego Miłosierdzia), 10.30, 12.00 i 16.00 (również w kościele św. Mikołaja). W ramach Oktawy Bożego Ciała, do czwartku przyszłego tygodnia, po Mszach św. wieczornych odbywać się będą procesje eucharystyczne wokół kościoła.

 4. W przyszłą niedzielę słowo Boże wygłosi ks. neoprezbiter Paweł Kuchta. Po Mszach św. będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego.

 5. W czerwcu, miesiącu poświęconym Sercu Jezusowemu, na zakończenie codziennej Adoracji, odmawiamy również litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa

 6. W dniach 15-19 sierpnia odbędzie się Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. Zapraszamy do pomocy w organizacji tego wydarzenia. Chętnych do kierowania ruchem prosimy o kontakt z ks. Szymonem (potrzebny jest do tego zadania ukończony kurs, który będzie organizowany przez naszą diecezję). Za każde zaangażowanie z góry dziękujemy.

 7. W przyszłą niedzielę (11.06.2023) będzie możliwość wsparcia młodzieży pielgrzymującej do Lizbony. Rozprowadzane będą kubki promujące to wydarzenie (w cenie 13 zł) oraz ciastka.

 8. Po zakończonych Mszach Świętych niedzielnych (oraz w tygodniu na plebanii) jest do nabycia „Siewca”, „Gość Niedzielny”, „Droga do nieba”

 9. Za wszystkie ofiary, kwiaty, prace na rzecz parafii, składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 10. Numer konta parafialnego: 43 8884 0004 2001 0000 0505 0001

 11. Polecajmy dobremu Bogu sprawę pokoju na świecie, w Ukrainie, w naszej Ojczyźnie i naszych sercach.

 

W minionym tygodniu odeszły do Pana:

 • Elżbieta Rogocz, lat 87, zam. ul. Kozielska

 • Irena Huras, lat 78, zam. ul. Opolska

 • Maria Szczęsna, lat 90, zam. ul. Zamkowa (pogrzeb w poniedziałek o godz. 10.00) Wieczny odpoczynek...

 

Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

 • Damian Dróżdż, lat 28 i Marta Kulas, lat 25 zamieszkali w Ramułtowicach zapowiedź 3

 • Piotr Chojnacki, lat 27 i Jessica Zaliwska, lat 25 zamieszkali w Krapkowicach na Os. Fabrycznym zapowiedź 2

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Œw. Miko3aja w Krapkowicach, siedziba: Krapkowice, Koœcielna 8.