48

49

51

Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia z niedzieli 16 sierpnia 2020 roku

 

W tym tygodniu modlimy się  za pielgrzymów „Zielonej Dwójki” i powierzone im intencje

 • Koronka do Bożego Miłosierdzia jest odprawiana w kościele Bożego Miłosierdzia w piątki, soboty i niedziele o godz. 1500
 • Dzisiaj po Mszach św. będzie zorganizowana zbiórka do puszek. Celem zbiórki jest pokrycie części kosztów leczenia i rehabilitacji Jakuba Zajączkowskiego, trzylatka pochodzącego z naszej parafii, którego rodzice starają się zebrać fundusze na operację w USA ratującą dziecku życie.
 • W przyszłą niedzielę zapraszamy na koncert muzyki poważnej „Muzyka w zabytkach powiatu krapkowickiego” – kościół św. Mikołaja, godz. 1730
 • W przyszłą niedzielę o godz. 1030 chcemy modlić się w intencji naszego ks. wikarego, dziękując Panu Bogu za posługę duszpasterską ks. Łukasza i prosząc o potrzebne łaski w dalszej pracy kapłańskiej. 26 sierpnia posługę wikarego w naszej parafii rozpocznie ks. Szymon Supel.
 • W czwartek o 930 Mszą św. w kościele św. Mikołaja rozpoczniemy etap pielgrzymowania „Zielonej Dwójki”. Po Eucharystii wyznaczone osoby wyjadą na szlak pielgrzymkowy i przejdą z Gwoździan do Zborowskiego. Wszystkich, także pielgrzymów duchowych, zachęcamy do uczestnictwa w liturgii.
 • Nauka przedchrzcielna – w czwartek o godz. 1900
 • Fundacje „Green Office” oraz „Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw” organizują wzorem lat ubiegłych zbiórkę elektrośmieci. Można je przynosić na plebanię do 27 sierpnia do godz. 1600 (wtedy nastąpi odbiór).
 • W kościołach obowiązuje nadal zakrywanie nosa i ust.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu – w dni powszednie, godzinę przed wieczorną Mszą św.
 • Kancelaria parafialna jest czynna w dni powszednie po odprawionej Mszy św. Wzorem lat ubiegłych, zasadniczo w dzień powszedni sprawowana jest jedna Msza św. (rano lub wieczorem – zgodnie z życzeniem ofiarodawcy intencji).
 • Po zakończonych Mszach Świętych niedzielnych (oraz w tygodniu na plebanii) jest do nabycia „Siewca”, „Gość Niedzielny” oraz „Droga do nieba”
 • Numer konta parafialnego: 43 8884 0004 2001 0000 0505 0001
 • Za wszystkie ofiary, kwiaty, prace na rzecz parafii, składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

- Marcin Musik, lat 35, zam. ul. Fabryczna

- Natalia Pilarz, lat 93, zam. ul. Pułaskiego      

- Anna Księżarczyk, lat 75, zam. ul. Rynek    

- Jan Paluch, lat 71, zam. ul. Słowackiego

-  Alfred Slotawa, lat 80, zam. ul. Wapienna                         Wieczny odpoczynek…

Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

- Michał Gruchot, lat 32, zam. ul. Głęboka i Karolina Płaskonka, lat 29, zam. w Malni                                     zapowiedź 3 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Œw. Miko3aja w Krapkowicach, siedziba: Krapkowice, Koœcielna 8.