48

49

51

Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia z niedzieli 31 maja 2020 roku

 

W tym tygodniu modlimy się w intencji dzieci i młodzieży naszej parafii

 

 • Koronka do Bożego Miłosierdzia jest odprawiana w kościele św. Mikołaja w dni powszednie o godz. 1500, w niedziele – w kościele Bożego Miłosierdzia, również o godz. 1500
 • Bp Andrzej Czaja w najnowszym dekrecie z dn. 28 maja, odwołał dyspensę ogólną od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej i świątecznej Mszy św. Z dyspensy mogą korzystać nadal: osoby w podeszłym wieku, osoby z objawami infekcji oraz ci, którzy odczuwają wzmożoną obawę przed zakażeniem.
 • W związku ze zniesieniem ograniczeń, nasza parafia wznawia przerwane w marcu nauki przedmałżeńskie. Zapraszamy na nie chętnych narzeczonych w soboty 6 i 13 czerwca o godz. 1600
 • Pary narzeczonych, które przerwały nauki przedmałżeńskie mogą również skorzystać z nauk organizowanych przez Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin. Najbliższe terminy: 16 i 17 czerwca. Spotkania odbędą się w Katedrze Opolskiej. Zapisy na dr.opole.pl
 • Od soboty 30 maja zostały zniesione limity osób przebywających w kościele. Aktualnie obowiązuje:

- zachowywanie dystansu 2 metrów

- zakrywanie twarzy i nosa w kościele

- na placu kościelnym może przebywać maksymalnie 150 osób

 • W związku ze zniesieniem limitu wiernych w kościołach, od przyszłej niedzieli (tj. 7 czerwca) popołudniowe nabożeństwa (Koronka, Nieszpory i Msza św.) będą odprawiane w kościele Bożego Miłosierdzia. Również od tego czasu wrócimy do formuły „Mszy św. z udziałem dzieci” o godz. 1200
 • Czerwiec jest miesiącem poświęconym w sposób szczególny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Z tej okazji po Mszach Świętych, oprócz suplikacji i modlitwy o uchronienie od koronowirusa, będziemy odmawiać litanię do NSPJ.
 • W tym tygodniu obchodzić będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek od godz. 1700 Godzina Święta z okazją do przyjęcia sakramentu pokuty. W sobotę od 830 odwiedziny chorych. Chorych prosimy zapisywać w zakrystii.
 • W związku ze zdjęciem przez Rząd części obostrzeń, zapraszamy chętnych na spotkania plenerowe na ogródku plebanijnym:

- we wtorek po wieczornej Mszy św.: ministrantów, Dzieci Maryi i Oazę (koniecznie za - przynajmniej ustną - zgodą rodziców)

- w środę po wieczornej Mszy św.: Parafialną Radę Duszpasterską

- w czwartek po wieczornej Mszy św.: Krąg Biblijny, Modlitewną Grupę Różańcową i chętnych parafian

 • Msze św. w naszej parafii są odprawiane wg zwykłego porządku podanego w gazetce parafialnej. Osoby, które chciałyby skorzystać z indywidualnej modlitwy informujemy, że kościół św. Mikołaja jest otwarty także w ciągu dnia.
 • Ministranci mogą już podjąć swoją służbę przy ołtarzu – zostały już całkowicie zniesione ograniczenia wiekowe.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu – w dni powszednie, od godz. 1500 do 1800 (za wyjątkiem dni, w których w tym czasie odprawiamy Msze św.) Adorację rozpoczynamy Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 • Okazja do przyjęcia sakramentu pokuty – codziennie przed Eucharystią (zarówno poranną jak i wieczorną). Zachęcamy do przyjmowania sakramentu oraz przyjmowania Komunii Świętej Wielkanocnej (do czego nas obliguje przykazanie kościelne). Okres przyjmowania Komunii Wielkanocnej kończy się Uroczystością Trójcy Świętej (w niedzielę 7 czerwca)
 • Kancelaria parafialna jest czynna wg zwyczajowych godzin.
 • Pierwsza Komunia Święta jest przesunięta na 6 września na godz. 10.30. Rocznica Pierwszej Komunii – 13 września o godz. 12.00. Bierzmowanie również jest przesunięte, data musi być ustalona z ks. Biskupem.
 • Po zakończonych Mszach Świętych niedzielnych (oraz w tygodniu na plebanii) jest do nabycia „Siewca”, „Gość Niedzielny” oraz „Droga do nieba”
 • 11 kwietnia został uruchomiony stały streaming nabożeństw i Mszy św. z kościoła parafialnego. W bezpośredni podgląd można wejść z naszego fejsbukowego profilu a także ze strony parafialnej (zakładka „aktualności” i „kamera w kościele” lub klikając w link na głównej stronie mikolaj.krapkowice.pl )
 • Numer konta parafialnego: 43 8884 0004 2001 0000 0505 0001 Za wszystkie wpłaty, które służą pokryciu bieżących zobowiązań, składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

 

Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

- Michał Han, lat 29, zam. ul. Sądowa i Aleksandra Dowhań, lat 23,  zam. w  Kotlarni  zapowiedź 1

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Œw. Miko3aja w Krapkowicach, siedziba: Krapkowice, Koœcielna 8.