48

49

51

Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia parafialne

W rozpoczynającym się tygodniu chcemy modlić się o Boże błogosławieństwo dla wszystkich podróżujących

 

 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu godzinę przed wieczorną Mszą św.

 2. Koronka do Bożego Miłosierdzia jest odmawiana w kościele Bożego Miłosierdzia w piątki, soboty i niedziele o godz. 15.00.

 3. W okresie wakacyjnym kancelaria parafialna czynna jest o poniedziałku do piątku bezpośrednio po odprawionych Mszach św.

 4. Radę Parafialną zapraszam na spotkanie na plebanię w poniedziałek po wieczornej Mszy św.

 5. Festyn dożynkowy zaplanowany jest na 1 września. Jak co roku jedną z atrakcji festynu jest loteria fantowa. Zachęcamy wszystkich do współpracy. Materiały na loterię fantową można przynosić na plebanię.

 6. Fundacja Green Office organizuje zbiórkę elektrośmieci. Zużyty sprzęt elektryczny można przynosić na plebanię do 7 sierpnia (zaplanowany odbiór o godz. 15.00)

 7. W piątek – Uroczystość św. Anny, Matki NMP, patronki naszej diecezji. Z racji uroczystości nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

 8. Uroczystości odpustowe na Górze św. Anny zaplanowane są na niedzielę 28 lipca. Jak co roku z tej okazji PKS zaplanował dodatkowe połączenia. Więcej informacji można znaleźć w gablotce parafialnej

 9. W związku z nasilającymi się w naszym regionie oszustwami i wyłudzeniami, policja po raz kolejny apeluje, aby zachować szczególną ostrożność oraz przypomina, że osoby postronne nigdy nie są włączane w czynności dochodzeniowe.

 10. Po zakończonych Mszach Świętych niedzielnych (oraz w tygodniu na plebanii) są do nabycia „Siewca”, „Gość Niedzielny”, „Droga do nieba”

 11. Za wszystkie ofiary, kwiaty, prace na rzecz parafii, składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 12. Można już zamawiać intencje na rok 2025

 13. W kancelarii parafialnej zapisujemy uczestników pielgrzymki na Jasną Górę. Odbędzie się ona od 12 do 17 sierpnia. Zielona Dwójka będzie łączona z grupą ze Strzelec Opolskich. Więcej informacji – w kancelarii parafialnej.

 14. Numer konta parafialnego: 43 8884 0004 2001 0000 0505 0001

 15. Polecajmy dobremu Bogu sprawę pokoju na świecie, w Ukrainie, w Ziemi Świętej, w naszej Ojczyźnie i naszych sercach.

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

 • Henryk Mücke, lat 75, zam. za granicą

 • Walter Manek, lat 81, zam. ul. Opawska

 • Julian Michalik, lat 89, am. ul Pułaskiego

 

Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

 • Adam Piłat, lat 35, zam. ul. Pułaskiego i Joanna Urbanek, lat 33, zam. Wierzchlas, zapowiedź 3

 • Łukasz Podstawa, lat 23, zam. ul. Kwiatowa i Natalia Rosiek, lat 20 z Żywocic, zapowiedź 1

 • Jakub Gireń, lat 25 i Jesika Smolarczyk, lat 24, zam. ul. Szkolna, zapowiedź 1

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Œw. Miko3aja w Krapkowicach, siedziba: Krapkowice, Koœcielna 8.