48

49

51

Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia z niedzieli  24 stycznia 2021 roku 

 

W tym tygodniu modlimy się o jedność chrześcijan

 

 • W związku z obostrzeniami pandemicznymi w kościele może przebywać jednocześnie nie więcej niż 50 osób.
 • Biskup udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej osobom w podeszłym wieku i innym poważnie zagrożonym z uwagi na tzw. choroby towarzyszące czy stan błogosławiony, osobom z objawami infekcji, przebywającym w kwarantannie i samoizolacji, odczuwającym wzmożoną obawę przed zakażeniem oraz tym wszystkim, którzy nie z własnej winy nie mogą uczestniczyć w Eucharystii (np. ze względu na ustanowione ograniczenia nie dostaną się do kościoła).
 • W związku z powyższym zachęcamy do pozostania w domach oraz przypominamy, że działa w dalszym ciągu nieprzerwanie kamera zamontowana w naszym kościele umożliwiająca wirtualne uczestnictwo w nabożeństwach i Mszach św.
 • W naszej wspólnocie witamy ks. Damiana Sładka, który został przez ks. Biskupa mianowany wikarym w naszej parafii. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa w posłudze duszpasterskiej.
 • Koronka do Bożego Miłosierdzia jest odprawiana w kościele Bożego Miłosierdzia w piątki, soboty i niedziele o godz. 1500.
 • Okazje do przyjęcia sakramentu pokuty istnieją dla wszystkich przed każdą Mszą św.
 • Osoby, które chcą skorzystać z indywidualnej modlitwy informujemy, że kościół jest otwarty także w ciągu dnia.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu – w dni powszednie, godzinę przed wieczorną Mszą św.
 • W sobotę 30 stycznia o godz. 1915 zapraszamy na czuwanie modlitewne organizowane przez młodzież naszej parafii. Będziemy na nim gościć Siostry Elżbietanki z Nysy.
 • Po zakończonych Mszach Świętych niedzielnych (oraz w tygodniu na plebanii) jest do nabycia „Siewca”, „Gość Niedzielny” oraz „Droga do nieba”
 • Niedziela 24 stycznia będzie Dniem Solidarności z Chorwacją. W czasie Mszy św. będziemy chcieli pamiętać w modlitwie o ofiarach trzęsienia ziemi, jakie nawiedziło ten kraj. Po Mszach św. będzie zorganizowana zbiórka do puszek. Zebrane ofiary będą przekazane na Caritas Chorwacji.
 • Numer konta parafialnego: 43 8884 0004 2001 0000 0505 0001
 • Za wszystkie ofiary, kwiaty, prace na rzecz parafii, składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

 

 W minionym tygodniu odeszli do Pana:

- Edward Wiliński, lat 69, zam. ul. Pułaskiego      

- Anna Matysek, lat 84, zam. ul. Opolska

   (pogrzeb w poniedziałek, godz. 1200)

- Genowefa Krontal, lat 88, zam. ul. Wapienna

   (pogrzeb w poniedziałek, godz. 900)                                                                      

                                                                                        Wieczny odpoczynek…

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Œw. Miko3aja w Krapkowicach, siedziba: Krapkowice, Koœcielna 8.