11

16

Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia z niedzieli 24 marca 2019 roku

     

W tym tygodniu modlimy się o dobre przygotowanie do zbliżających się rekolekcji wielkopostnych i wizytacji kanonicznej oraz o dobre owoce tych wydarzeń

 

 • Koronka do Bożego Miłosierdzia w kościele Bożego Miłosierdzia jest odmawiana w piątki, soboty i niedziele o godz. 1500
 • Wielkopostne rekolekcje parafialne rozpoczniemy 28 marca. Wygłosi je ks. Łukasz Knieć – duszpasterz młodzieży diecezji opolskiej. Plan rekolekcji został wywieszony wraz z intencjami w gablotce parafialnej, w Siewcy i na stronie internetowej.
 • W niedzielę 31 marca o godz. 1800 uroczystą Mszą św. bp Andrzej Czaja rozpocznie w naszej parafii tzw. wizytację kanoniczną, która będzie trwała także następnego dnia i będzie okazją do wspólnej modlitwy i spotkań z Ks. Biskupem. Na to wydarzenie już dzisiaj serdecznie wszystkich zapraszamy.
 • Próba chóru – w środę po wieczornej Mszy św.
 • W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach pokutnych Gorzkich Żali (w niedziele o godz. 1545. Kazania pasyjne głosi dk Rafał Kurek) i Drogi Krzyżowej (codziennie po porannych Mszach św., w piątki: 1630 – dla dzieci, o godz. 1715 – dla wszystkich parafian i o 2000 dla młodzieży). Podczas nabożeństwa w piątek o 1715 będziemy modlili się za naszych zmarłych. Modlitewne wypominki można składać w zakrystii.
 • Spotkanie kandydatów na ministrantów – w sobotę o godz. 1030
 • Spotkanie ministrantów – w sobotę o godz. 1000 (obecność obowiązkowa; próba przed wizytacją i Mszą św. z ks. biskupem)
 • 27 marca upływa termin płatności czwartej i ostatniej raty majowej pielgrzymki do Włoch. Pozostała kwota to 495 zł. Wpłat można dokonywać w kancelarii parafialnej
 • 6 kwietnia o godz. 1400 w Dobrej zostanie odprawiona Dekanalna Droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież naszego dekanatu przy udziale orkiestry ze Strzeleczek. Termin został przeniesiony z soboty przed Niedzielą Palmową ze względu na wydarzenia diecezjalne dla młodzieży, które odbywają się w tym czasie.
 • Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona dla księdza rekolekcjonisty i na diecezjalne duszpasterstwo młodzieży
 • Podczas zbiórki na misje w ostatnią niedzielę uzbieraliśmy 2050 zł.
 • Przed kościołem do nabycia: gazetka parafialna „Siewca” oraz pozostałe gazetki. W zakrystii do nabycia modlitewnik „Droga do nieba”.
 • Za wszystkie ofiary, wykonane prace przy kościele, kwiaty składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć:

- Katarzyna Dappa z d. Fiegler, lat 29 i Michael Dappa, lat 36

  zam. w Niemczech                 zapowiedź 1

 

Św. Jan Paweł II o wizytacji kanonicznej:

Jest to wielki czas łaski, jedyne w swoim rodzaju spotkanie i dialog biskupa z wiernymi, rozszerzenie duchowej obecności biskupa z wiernymi. Podczas swojej wizyty pasterskiej, pozostawiwszy zagadnienia o charakterze administracyjnym innym delegatom, biskup powinien w szczególny sposób zatroszczyć się o spotkania osobiste poczynając od proboszcza i innych kapłanów. To właśnie w takich chwilach najbardziej zbliża się do swojego ludu w sprawowaniu posługi słowa, uświęcania i pasterskiego przewodzenia, wchodząc w bardziej bezpośredni kontakt  z niepokojami i troskami, radościami i oczekiwaniami ludzi, mogąc każdemu ofiarować słowo nadziei. Biskup wówczas powinien nawiązywać bezpośredni kontakt przede wszystkim z osobami najuboższymi, starszymi i chorymi.Przeprowadzona w ten sposób wizyta pasterska objawia się w swojej prawdziwej istocie, czyli jako ZNAK OBECNOŚCI PANA, KTÓRY ODWIEDZA SWÓJ LUD, PRZYNOSZĄC MU POKÓJ (por. adhortacja Pastores Gregis, 46).

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Œw. Miko3aja w Krapkowicach, siedziba: Krapkowice, Koœcielna 8.